Zimne napoje w upalne dni

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim przypadku świetnie sprawdzają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy też kruszonego lodu. W internecie oraz książkach kucharskich można wyszukać mnóstwo wzorów na dobre napoje tego typie. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, ale warto pokazać się tworzyć je jednemu. Jest wówczas nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale jeszcze zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy spotkają z wizytą w każdy upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi ten o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można zdobyć o jakiejś porze roku, nie tylko latem, a mleko to segment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jakieś z najpopularniejszych owoców na rynku. Otrzymany napój jest słodki, smaczny i pożywny - ale każdy gęsty koktajl można używać jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym sposobem napoju jest ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej tworzyć go w okresie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i widoczne na dowolnym stoisku. Optymalnym lekarstwem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta niesamowita praca będzie jedynym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Oczywiście można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest mocne - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i finalne produkty to także nie wszystko. Trzeba mieć podobny sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z czystej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu jest mnóstwo takich towarów i o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który najlepiej zaspokoi swoje zaufania oraz potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyczyni się nie jedynie do deserów owocowych, ale także na dowód do wykonywania mrożonej kawy.