Zenski uklad rozrodczy prezentacja multimedialna

Witam dobrze w przyszłym artykule, w jakim przyjrzymy się strukturze ludzkiego ciała. W nowym krótkim tekście poznamy tajemnice żeńskiego układu rozrodczego i dowiemy się, jak on chodzi. Zachęcam do pozycje.
Z uwagi na stanowisko rozmieszczenia, żeńskie płciowe narządy wyróżnia się na zagraniczne oraz wewnętrzne. Do tych dodatkowych zaliczamy, kiedy można się domyślać, jajowody, jajniki, pochwę, oraz macicę. Wiele więcej jest przecież narządów zewnętrznych, czyli nie będziemy się im patrzyć zbyt szczegółowo.
Jajowodem nazywamy przewód, którego średnia długość ma około jedenastu centymetrów. Prowadzi on od rogu macicy do indywidualnego jajnika. Ponieważ kobieta posiada dwa jajniki, są i dwa jajowody. Niestety, coraz częściej napotyka się w aktualnych czasach nowotwór tego procesu. Ponieważ właśnie ważne jest, aby wykonywać regularnie badanie wskazywane sono (badanie drożności jajowodów).
Jajniki są gonadami, czyli narządami o odpowiedniej prac do męskich jąder. Dają one komórki jajowe, jakich celem bycia, jest zapłodnienie za pomocą męskiego plemnika. Jajnik jest zawsze kształt spłaszczonej elipsoidy. Jego ogromna masa stanowi jeden dekagram.
Macica jest członkiem, w którym działa się rozwój embrionalny dziecka. Ma kształt podobny do gruszki. Kobieta, jaka nie była więcej okazji urodzić dziecka, ma macicę o długości około siedmiu centymetrów i szerokości czterech w najogromniejszym miejscu. Masa narządu nie powinna przekraczać siedemdziesięciu pięciu gramów.
Ostatnim narządem, jaki właśnie opiszemy, jest pochwa. To mięśniowo-błoniasty przewód, bardzo podatny. Łączy macicę z przedsionkiem pochwy, czyli częścią sromu. Więc do niej umieszczane jest nasienie. Pochwa obejmuje męskie prącie podczas kopulacji.
To końcu, jeśli idzie o żeńskie narządy rozrodcze. Do ustalenia w pozostałym artykule.