Zakup kasy fiskalnej w 2014 2

W 2015 roku za sprawą Ministerstwa Finansów liczba podatników mających ze zdjęć z obowiązku rejestrowania sprzedaży za pomocą urządzeń rejestrujących, znacznie spadła. Znaczy to, że kasa lub drukarka finansowa to potrzebny zakup dla niemal wszystkich prowadzących kampanię gospodarczą.

Z paru lat stopniowo są wprowadzane kolei w przepisach, w 2016 roku co prawda nic się w tym zakresie nie zmieniło, ale limit 20 000 tysięcy, który pomaga z obowiązku bycia takich urządzeń, nawet drobni detaliści dość szybko przekraczają.
Co wtedy wybrać, które danie świetnie się sprawdzi w bliskiej firmie? Czym się różni drukarka od kasy?
Kasa fiskalna to danie do uprawiania sprzedaży detalicznej, której działaniem jest wydawanie paragonów fiskalnych. Przydatna jest zawsze w słabych oraz zwykłych sklepach, ale również świetnie sprawdzi się w szybkich placówkach. Są oczywiście różne modele tych instytucji, np. przenośne (chodzące na akumulatory), jakie są obowiązujące w tłach, gdzie bywają przestrzeni w dostawie prądu a w wypadku kobiet często robiących swą rolę gospodarczą w budynku klienta. Do takiej grupy można zaliczyć różnego typu usługodawców np. serwisy naprawcze, sprzedawców prowadzących handel obwoźny, a nawet prawników. Zaletą kas są niższe koszty zakupu niż drukarek, oraz oczywiście to, że do jej obsługi przydatny jest dopiero sprzedawca.
Drukarka fiskalna novitus jest do pisania przychodów powstających ze sprzedaży i robienia paragonów. Jednak zasadnicza różnica polega na tym, iż nie może tworzyć samodzielnie, musi współpracować z komputerem mającym dobrzy program sprzedażowy. Z rozwiązania tegoż przeważnie używają placówki będące dużo poważną bazę handlową a są już zaopatrzone w komputery zaopatrzone w oprogramowanie sprzedażowe, np. do wykonywania faktur VAT. Podłączenie drukarki daje ofertę nie tylko wydruku paragonów, czy faktur, ale jednocześnie umożliwia automatyczne rozchodowanie towaru (już w czasie wystawiania paragonu). Kolejnymi zaletami jakie stanowi ten instrument istnieje szansę wglądu w stopnie magazynowe towarów (poprzez program sprzedażowy, i stosowanie różnych rabatów np.” kup dwa w sumie jednego”. Wady drukarek to tak wysoka wartość zakupu oraz niezbędna zgodność z komputerem.