Zaburzenia osobowosci jak zyc

O zaburzeniach i wadach psychicznych poleca się w Polsce coraz częściej. Problemy związane z psychiką przestają być wstydliwym tematem, ponieważ co roku boryka się spośród nimi wiele ludzi. Razem z szacunkami WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia , do 2020 roku choroby psychiczne staną się drinkiem z najistotniejszych problemów zdrowotnych, które zachodzą w populacji europejskiej.

Czy boimy się kłopotów z psychiką? W porządku chorób, które powodują u ankietowanych największy lęk, choroby psychiczne odnalazłyśmy się na 4. miejscu, już po nowotworach, chorobach serca oraz AIDS. Warto ale mieć, że choroby psychiczne można opanować dzięki odpowiedniemu leczeniu.

Według publikacji Instytutu Psychiatrii i Neurologii wydanej w 2013 r. prawie 8 milionów Polaków w wieku od 18 do 64 lat boryka się z lżejszymi bądź większymi zaburzeniami psychicznymi. Należą do nich m.in. stany urojeniowe i omamy (najczęściej kwalifikuje się je jak schizofrenia), depresje o wielkim natężeniu, choroba afektywna dwubiegunowa (czyli zaburzenia maniakalno-depresyjne), silne neurozy, a i fobie. Wśród zaburzeń psychicznych wydobywają się nawracające stany lękowe, nagłe ataki paniki, zaburzenia połączone z zdrowym stresem,a nawet otępienie.

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry? Powodem do wizyty jest przede każdym stan emocjonalny, który sprawia szczególny niepokój dotkniętej nim twarze, jak również zaniepokojenie najbliższych. Nasz doświadczony psychiatra w Krakowie zdiagnozuje nawet najbardziej zakamuflowany problem psychiczny chorego, co pozwala na pozytywną terapię. Pamiętaj, że szybsze leczenie daje pozytywniejsze efekty.