Wentylator 30x30

Wszędzie tam, gdzie istnieje drogę ryzyka wybuchu w efekcie poruszania się atmosfery z gazami, mgłami i parami, kładzie się wentylatory przeciwwybuchowe. Jeżeli wentylator dany jest napisem explosion proof znaczy to, że jest przeciwwybuchowy. Występuje w wersji kanałowej, kołnierzowej, ściennej oraz dachowej.

Specjalne rozwiązania wykorzystane przy budowie wentylatorów dodatkowo chronią przed ewentualnym tworzeniem nadmiernej temperatury bądź też iskier pochodzenia elektrycznego na zewnątrz lub w obudowy. Ponadto użyto specjalne tematy i należycie dostosowane do produkcji silniki elektryczne. W taki sposób stworzony wentylator spełnia wszelkie normy warunków pracy dla danej strefy zagrożenia wybuchem.

Można znaleźć wentylatory przeciwwybuchowe zróżnicowane pod względem rozmiarów, wartości obrotów, poboru prądu, jakości oraz mocy. Pozwala to przygotować odpowiedniego wyboru.

Jeśli szukacie profesjonalnych wentylatorów, dostosowanych do różnorodnych zadań warto skonsultować się ze profesjonalną firmą, jaka wykonywa w rozmiarze bhp. Szeroki asortyment obejmuje między innymi wentylatory kanałowe. Zadaniem tych organizacji jest prowadzenie zanieczyszczonego powietrza z wnętrza lokalu, a wtedy wymiana powietrza na „zdrowe”. Powszechnie stosowane są w halach produkcyjnych, warsztatach, magazynach zaś w pozostałego typu budynkach wymagających silnej i delikatnej wentylacji. Tylko odpowiednio dobrany a dobrze zamontowany wentylator kanałowy jest bowiem gwarancję najodpowiedniejszej jakości powietrza.

Specjalna konstrukcja wentylatora zezwala na samodzielny przepływ powietrza w poszczególnym kierunku. Jego funkcję można porównać do produkcji sprężarki. Poprzez wzrost energii kinetycznej powietrza, nadaje on mu znanej prędkości, kiedy i wciska jego obieg.