Urzadzenie diagnostyczne toyota

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to coraz niezwykle atrakcyjne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej wartości układu optycznego ze specjalnym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można dojść nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop również jego zastosowanie

Kolposkop obraca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a także pochwy i sromu w projektu wykrycia zmian, które potrafiły mówić o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Podaje się, że dokładność diagnozy przeprowadzonej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacje z jego rodzaju.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka leży na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy wprowadzany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego uważa się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w znaczącym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i patrzenie go na specjalnym ekranie, a dodatkowo pisanie i drukowanie dla pacjentki, jak i do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.