Szkolenia kadry dofinansowane

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej obejmuje jeszcze więcej kobiet prowadzących samodzielną działalność. Z roku na rok coraz niewiele osób jest zwolnionych z obecnego celu. Rodzajów kas fiskalnych jest trochę. Aby wybrać najoptymalniejszą dla danej prace warto jest zrozumieć czym się od siebie różnią. Wśród kas fiskalnych wybiera się:

1. Kasy jednostanowiskowe- Stanowią najliczniejszą grupę kas fiskalnych. Stanowią wówczas najoczywistsze, najczęściej widziane w magazynach kasy, których funkcjonalność jest ograniczona. Ich wadą jest relatywnie niska wartość i stosunkowo prosta obsługa. Do niektórych modeli istnieje możliwość podłączenia urządzenia zewnętrznego np. komputera. Rzadko zawsze się to powoduje ze względu na brak specjalistycznego oprogramowania dostępnego na rynku dla konkretnych modeli takich kas.

2. Kasa przenośna- Czyli tzw. mobilna kasa fiskalna. Jej niewielkie rozmiary sprawiają, że zawiera się chociażby w niskiej damskiej torebce. Ich stosunkowo mała waga sprawia, że bez kłopotu można ją przeprowadzać w rozmaite miejsca. Takie kasy stanowią znacznie silną baterię, tak więc mogą zarabiać przez wiele godzin bez podłączenia do prądu. Unikalne właściwości techniczne sprawiają, że mobilna kasa fiskalna sprawdza się świetnie przy pozycji w gruncie jak i w tłach o małej powierzchni użytkowej. Najczęstszym wybieranym wariantem z tego fragmentu jest posnet mobile eu.

3. Kasy komputerowe- Najnowocześniejszy rodzaj kas fiskalnych. Są połączeniem komputera z drukarką fiskalną. Jak widać to, drukarka nie może być prawidłowo bez podłączenia do komputera. Tylko do niego podłączona tworzy nowy rodzaj kasy fiskalnej. Do jej grania przydatna jest instalacja specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Mimo takich wymogów, stwarza więcej możliwości, stanowi wyjątkowo skuteczna spośród całych rodzajów takich kas. Potrafią istnieć do niej przyłączone urządzenia zewnętrzne. Stwarza największy komfort obsługi i kontroluje się daleko w trudniejszych placówkach, gdzie zakupy są dużo intensywne. Raporty przeznaczane na komputerze są dokładniejsze niż na zwykłych kasach.

4. Kasy systemowe- Potrafią one grać w budów z laptopem i układem innych kas, tak dlatego doskonale sprawdzają się w szerokich placówkach handlowych. Są dobrane z różnymi narzędziami np. z czytnikiem kodów kreskowych lub wagą. Takie rozwiązanie przyspiesza obsługę klienta i robi większy komfort obsługi.