Szatkowanie warzyw

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy szatkowanie kapusty np. w punkcie zakiszenia odbywało się przy pomocy noża. Nową wersję znacznie szybko ulepszoną stanowiła szatkownica ręczna. Już do poszatkowania większej kwocie kapusty wykorzystywana jest szatkownica do kapusty elektryczna. Istnieje wtedy szczególnie uniwersalny przyrząd, którego główną funkcją jest szatkowanie kapusty, ale po wykonaniu dodatkowego wyposażenia może służyć nowe osoby np. być się krajalnicą, czy tarką.

Szatkownica do kapusty elektryczna że odnaleźć zastosowanie także w interesach żywienia zbiorowego, restauracjach, jak i gospodarstwach domowych. Tymże bardziej, że z jakimś rokiem wzrasta świadomość narodowa dotycząca zdrowego odżywiania. Coraz dobrze pań określa się stosować dietę wegetariańską nie tylko z myśli etycznych, ale też zdrowotnych.
W dobie, kiedy jemy więcej warzyw oraz owoców niezbędna jest korzystna szatkownica. Zostało potwierdzone naukowo, iż im świat bogatszy, tym je się w nim mniej mięsa, a więcej wielkich produktów, takich jak kapusta, również inne warzywa i produkty. Wyniki obecne są wielkie w w ciąg witamin, jak witamina A, C, B. E. Jak dodatkowo w błonnik, który przyspiesza przemianę materii, co sprawia na zmniejszenie wagi ciała, a więc sprzyja odchudzaniu. Poza tym warzywa należą do normalnie kalorycznych produktów żywnościowych, co świadczy, że nawet odchudzające się kobiety mogą dać sobie na zjedzenie warzywnego posiłku do pełna. Szatkownica daje w błyskawicznym tempie przygotować nawet wielkie miary tego warzywa np. w sukcesu planowanego kiszenia kapusty. Taka maszyna zapewnia krajankę z kapusty bardzo ładnie, jednolicie wyglądającą, co jest wysoką klasę produktu. Szatkownica do kapusty elektryczna wykonana jest z metalowego korpusu, silnika, przekładni pasowej, która napędza wał. Na wale umieszczona jest podstawa robocza, która stanowi urządzona w pięć noży o spiralnej krawędzi cięcia. To wszystko zapewnia stały, optymalny kąt cięcia. Nad tarczą dany jest kosz zasypowy. I pod tarczą umieszczona jest rynna, po której zsuwa się poszatkowana kapusta. Gra tym szatkownica wyróżnia się wysoką trwałością, gdyż stworzona istnieje w sumie ze zwykli nierdzewnej. Jest zwykła w kadrze a na dodatek ważna ją dopasować do naszych spraw poprzez liczne dostępne wyposażenie dodatkowe.