Separatory magnetyczne tasmowe

Teraz na lokalnym rynku dostępnych jest mnóstwo systemów magnetycznych, jakie korzystają specjalny kształt pola magnetycznego, dzięki czemu uzyskuje się dużo bogatą siłę magnetyczną nawet w sporej odległości od separatora. Siła magnetyczna tworzona jest poprzez magnesy ferrytowe. Separatory magnetyczne nadprzenośnikowe są głównie do leczenia elementów metalowych z przenośników taśmowych i zsypów. Są zarówno do pomoce urządzeń takich jak kruszarki i młyny.

 

wyłącznik mocyZobacz opis w pdf

Jakie typy separatorów wyróżniamy?
Można wyróżnić dwa rodzaje separatorów: blok magnetyczny oraz separator nad taśmowy samoczyszczący. Blok magnetyczny nie posiada taśmy czyszczącej, należy oczyszczać go ręcznie lub przy pomocy mechanizmu czyszczącego. Ten typ separatora rzuca się w wypadku, gdy spodziewana ilość żelaza będzie cienka czy do ochrony danych urządzeń. Natomiast separator nadtaśmowy samoczyszczący kierowany jest nad przenośnikiem, który gwarantuje pole magnetyczne o bardzo szerokiej mierze. Należy zaznaczyć, że stanowi to pewnie dla miejsca pracy. Czyści się go w rodzaj ciągły, poprzez taśmę wynoszącą, co daje usuwanie prawie wszystkich części elementów metalowych. Można nabyć wersję separatora z napędem elektrycznym czy hydraulicznym.

Wzór oraz kształt
Separatory tworzy się w różnych rozmiarach i rozmiarach, oraz firmy, które budzą się ich realizacją są w okresie dopasować odpowiedni kształt i kształt magnesu do posiadanych technologii, kiedy i potrzeb. Żebym móc właśnie dobrać odpowiedni typ magnesu, wystarczy oszacować wysokość warstwy materiału, jaka dobiera się na przenośniku. Należy też znać jego wielkość. Wiadomo, iż im około obiektów żelaznych mógłby się znajdować magnes tymże łatwiejsza będzie skuteczność separatora. Warto jeszcze wiedzieć o tym, że szerokość magnesu powinna odpowiadać szerokości przenośnika, na jakim znajduje się ten produkt.