Seksoholizm blog

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, ujawniająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i aktywności seksualnej, w który te potrzeby panują nad innymi, będąc o sensie życia". Objawia się na przeróżne sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z koncentracje na dominującą w bieżących latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i dopuszczenia na świeże zachowania seksualne problem potrafi istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z ostatnim tematem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w nowych sytuacjach i organizacjach. Seksoholik toż nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w głowach wielu kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to roli mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest środkiem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak lęk i stres.

Do wzroście grypy mogą dodać się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która tworzy niszczący wpływ na nowe sfery bycia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Celem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był wyłącznie środkiem do spełnienia atawistycznego popędu, ale i zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.