Rozwoj firmy slownik

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najszczęśliwsze okresy bycia każdej osoby. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Jest zatem dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w ciekawym kierunku i także w harmonijny sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie łatwo, praktycznie z dnia na dzień, a pierwsze bicie serduszka jest dodatkowe do usłyszenia teraz w 21 dniu ciąży.

Na wstępu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje wówczas bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle duże (całe 6 mm), że będzie można je zauważyć w badaniach USG. Niestety, wciąż będzie natomiast za malutkie, by docenić jego odpowiedni rozwój. Aby prawidłowo ocenić rozwój dziecięcego serca, konieczne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli szuka o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już około 11 tygodnia ciąży, ale tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka stanowi w okresie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serca, przy użyciu stetoskopu, jest dodatkowe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ten czynnik – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez wszystek czas ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Był to wówczas znak dla powiększającego się organizmu dziecka, że nadal nie pora na własne oddychanie, należy za to skoncentrować się na prawdziwym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w sum rozwinięte dopiero w okresie porodu. Od tego punktu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie średnie w jakiejkolwiek chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.