Psychika trzylatka

http://akademiamalychgeniuszy.pl/polkas/Pl/produkt/kasa_fiskalna_novitus_lupo/

W warunkach zapylenia powietrza substancjami stwarzającymi zagrożenie wybuchem potrzebne jest używanie urządzeń z certyfikatem ATEX i budowy zaprojektowanych i wykonanych zgodnie z dyrektywą ATEX niezbędną w końcach UE.

W praktyce, w warunkach zapylenia proszkami farb, miałem węglowym lub pyłami o pochodzeniu organicznym (np. drewno) przydatne jest przede wszystkim danie odpowiedniego odpylenia. Skuteczne odpylanie ATEX (atex dust extraction) z powodzeniem niweluje większość zagrożeń, jednak aby szło w całości sprawnie, przydatne jest ustalenie odpowiednio dopracowanych i możliwie wydajnych rozwiązań technologicznych, technicznych i proceduralnych. Jakie to rozwiązania?

Odpylanie ATEX w praktyce W działalności odpylanie ATEX (wspólne z europejskimi dyrektywami) zdarza się do: - stosowania odciągów miejscowych, jakie należy usytuować w pobliżu źródeł emitujących zanieczyszczenia grożące wybuchem, odciągami są ramiona samonośne, okapy przemysłowe czy specjalne ssawy, - regularnego odkurzania powierzchni, na jakich sprawiają się skupiska miału (na przykład wokół obrabiarek), do tego końca należy wziąć odkurzaczy przemysłowych, - dobrego uziemienia pracujących urządzeń oraz jednej instalacji odpylającej, ponieważ ona oraz może wykonywać ładunki elektrostatyczne – uziemienie zapobiega temu zjawisku, - właściwego skonstruowania kanałów odprowadzających pyły i zabezpieczenia ich przed erozją, - stosowania wentylatorów, filtrów i urządzeń odpylających zaprojektowanych zgodnie z informacją ATEX oraz korzystających dobre certyfikaty. Dla możliwie najpełniejszego zabezpieczenia się przed wybuchem instalacje odpylania ATEX warto doposażać w sposoby gaszenia (iskier i / lub pożaru) wewnątrz samych instalacji.