Przenosnik elastyczny

Drinkami z najczęściej wykorzystywanych urządzeń do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy spożywa w praktycznie wszystkim sklepie produkującym suche mieszanki, natomiast nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest bardzo dużo dodatkowo nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest wyposażeniem, które jest do transportowania przeróżnych pyłów, od bardzo miałkich do ziaren o wysokiej granulacji. Dzięki temuż jego użycia są bardzo wysokie. Ponadto dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, iż transport tychże pyłów dokonywać się może zarówno w zakresie, jak również pod dowolnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Pierwsze spośród nich przedstawiają się większą różnicą i - co wewnątrz tym idzie - większą wydajnością. Jeśli natomiast idzie o przenośniki korytowe toż ich wielkim atutem jest fakt, że zezwalają na ławy dojazd do przenośnika co z pory jest obowiązkowe w sprawie, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe liczy się pod opiekę przede wszystkim wydajność godzinową. Odpowiednio dobrane materiały i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego narzędzia oraz niezawodność, chociażby w przypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Drogim jest, że przenośniki ślimakowe zazwyczaj są wykonywane zgodnie z indywidualnymi wytycznymi podanymi przez użytkownika. Szczególnie istotą myślą jest długość i wielkość urządzenia, lecz i umiejscowienie wlotu i wylotu oraz ustalenie kąta nachylenia. Często kształtuje się wersje wzmocnione podajników ze powodu na pozycję zaopatrzenia w szczególnie ciężkich warunkach.

Zainteresowanym jest szeroka gama obszarów, w jakich mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je odnaleźć także w betoniarniach, przy piecach grzewczych kiedy natomiast w sektorze spożywczym. Bardzo często otrzymuje się spośród nich w trakcie obróbki zboża, na przykład do jego wietrzenia lub także czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie posiadają także hodowcy, którzy przy ich przeznaczeniu mieszają i zapewniają suchą karmę zwierzętom.