Proces wdrozenia controllingu

Rozpoczęcie książce z programem Comarch Optima nie jest zbyt skomplikowane. Obsługa aplikacji stanowi mocno intuicyjna natomiast nie wymaga zbyt długiego procesu wdrożenia. Dodatkowo dostępny jest podręcznik jaki w wysoki i konkretny sposób opisuje krok po kroku wszelkie funkcje programu. Udzielany istnieje w wymiarze .pdf – można go rzadko znaleźć na karcie producenta.
Instalacja Comarch Optima
Sama instalacja comarch optima jednocześnie nie przysparza kłopotu, nawet niezbyt zaawansowanym użytkownikom komputerów. Instalację zaczynamy od pobrania programu ze Powierzchnie Klienta czy z swego Partnera. Producent przygotował bardzo gorącego i przejrzystego kreatora, który szybko prowadzi nas przez proces instalacji. Podczas jego uruchomienia zostaniemy poproszeni o zaakceptowanie warunków umowy licencyjnej. Po tym aplikacja sprawdzi, czy swój komputer spełnia oczekiwania instalowanej wersji optimy. Jeżeli przejdziemy ten test pozytywnie, pojawi się ekran umożliwiający wybór standardowej instalacji lub użytkownika. Różnica liczy na ostatnim, że standardowa ma domyślnie ustawiony katalog instalacji, a użytkownika umożliwia wyboru docelowego katalogu.

pcmarketOprogramowanie PC-Market - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Dostosowanie zakresu instalacji
Kolejnym etapem istnieje możliwość dostosowania zakresu instalacji, jeżeli zakupiliśmy wstęp do wielu modułów. Po tym podnosi się już właściwa instalacja. Stoi ona mało sekund także nie musi już od nas żadnej aktywności. W terminie instalacji wyświetlane są wiedze o danych całego pakietu, jak też zgody z nowymi programami, jak e-Sklep, iMall24, iBard24 i iKsięgowość24. Na skutek jesteśmy zdolność wykorzystania z automatycznej kopii bezpieczeństwa, która udostępnia nam kolejne znaczenie “w chmurze” na chronienie naszych danych. Zainstalowanie tego dodatku da nam na przechowywanie nawet 2 GB informacji.