Porfiria a renta

Wszyscy znamy historii i opowieści o wampirach. Znajdujemy się z nimi w moc produkcjach filmowych, w muzyce, książkach. Pojawiają się nie ale jak krwiożerce potwory z długimi kłami, ale też jako sami wojownicy bądź same świecący niczym diamenty nadludzie. Z lat ludzie próbowali dociec, skąd przyjęły się opowieści o wampirach i co stanowiło genezą przekonania o takiej stronie. Oczywiście, mamy myśl tego, że prawdopodobnie wszystko rozpoczęło się wraz z powodem bycia Vlada Tepesa, który przeszedł do historii tylko jako Dracula. Nie poprawia to zawsze faktu, iż ten przebywający w XV wieku hospodar wołoski nie był w żadnym wypadku powiązany z popularnym piciem krwi. Musiał więc wystąpić w dziejach ludzkości pewien czynnik, zaś owym czynnikiem potrafiła stanowić choroba genetyczna.

http://erp.polkas.pl/wdrozenie-systemu-erp/Wdrożenie systemu ERP | Systemy ERP | POLKAS

Porfiria, bo właśnie o nich mowa, jest chorobą genetyczną powiązanymi z zaburzeniami hemoglobiny. Schorzenie zatem jest nieuleczalne, przedstawia się między innymi nudnościami, bezsennością, wymiotami i dobrą nadwrażliwością na słońce, robiącą nie ale do szybkiego ciemnienia skóry pod wpływem światła, lecz również do jej szybkich poparzeń. Choroba ta stanowi wysoce oryginalnym schorzeniem, dotyka jedynie osobę na 75 tys. ludzi.
Objawy tej dolegliwości mogą dać o sobie znać we wczesnym dzieciństwie bądź w stopniu dojrzewania. Pierwsze objawy nie zezwalają na proste zdiagnozowanie choroby, bo mogą wyglądać na własne, o wiele mniej poważne schorzenie. Poza tym, tak samo kiedy w wielu drugich przypadkach, porfiria okazują się u każdego chorującego w nieco nowy rozwiązanie. Przecież jest wówczas przeważnie ciemnienie skóry oraz wrażliwość na ciepło, czerwona barwa moczu lub kału, przebarwienia zębów oraz paznokci. Zazwyczaj i mogą odpowiednio do tego punkty ze snem, nudności, bóle brzucha i wymioty. Mało tego, ostra porfiria może sprawić do niepokojów u chorującego, stanów depresyjnych, napadów duszności, halucynacji i agresji, oraz w skrajnych przypadkach również do aktu samobójczego. Porfiria jest chorobą nieuleczalną, jednakże nie zmienia to faktu, że jej objawy mogą stać złagodzone poprzez właściwi dobór środków i, jeżeli to potrzebne, również hospitalizację.