Pojemniki prozniowe jakie wybrac

Choć pakowanie próżniowe najczęściej przypisywane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwalają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesoria do pakowania zaliczane są również do ich potrzeb, idąc na opakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe narzędzie do pakowania próżniowego żywności może stosować specjalne woreczki do próżniowego przechowywania lub te stosuje pojemniki próżniowe uczynione z plastiku. W przypadku pojemników najczęściej uzyskiwane są specjalne pompki ręczne, które zezwalają na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i zapewniają jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni sposób życia można zastosować do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Tworzą one najczęściej uniwersalny rozmiar, dlatego można je podawać także do zamykania butelek z winem, jak a do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino zapewne istnieć chronione nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co daleko przez 2-3 dni.

Do domowego użytku potrafią stanowić także dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w określonych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w zależności od typu produktu i od miejsca, gdzie będzie on trzymany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania wydłuża się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa lub herbata, żywność przetworzoną, lecz i warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso że żyć zatrzymywane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z wykorzystaniem woreczków jest fakt, iż nie posiadają one za dużej przestrzeni.