Pojemnik 800x600x450

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W relacji od schematu i sposobie mogą stanowić dane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które siedzą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura miałów nie pewno być znakomitsza niż 200 stopni Celsjusza oraz nie potrafi stanowić mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest względnie prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie stanowi on poruszany w celkach ze skrzydełkami ruszającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają za zajęcie w forma ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą aktualne w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na każdym momencie produkcji, również w zasięgu działania technologicznej linii pakowania produktów, w dziedzinie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o różnych ciśnieniach. Ważna je dawać np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkiem z elementów wyposażenia dozowników celkowych może być skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z możliwością dostosować wydajność dozownika do własnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.