Opakowania prozniowe na zywnosc

Pakowanie próżniowe daje ogromną zaletę nad tradycyjnymi formami pakowania i przechowywania. Produkty zapakowane w ten metoda dłużej utrzymują świeżość plus są popularniejsze w transporcie na większe odległości.

Dodają one na podstawie odsysania powietrza z opakowania foliowego, które jest również zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Pierwsze części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie wszystek efekt w opakowaniu jest przenoszony we pomieszczeniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z pełnego wnętrza komory. Jest obecne wyjątkowo łatwa forma. Po zakończeniu procesu zwykle komora buduje się samoczynnie. Ten pokrój urządzenia pozawala na liczną powtarzalność procesu i elastyczność w zestawie parametrów próżni i energie zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od młodych umożliwiających pakowanie samego artykułu na raz do dużo wysokich wymagających specjalnych kół leczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - cechuję się zewnętrznym typem ssania. Zazwyczaj jest ona niewielkich rozmiarów. Produkty wydobywają się na zewnątrz urządzenia i do zabiegu jest wkładany jedynie koniec worka. Odsysanie więc wykonywa się na zewnątrz komory. Dla tego modelu urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie pierwsze jest, który wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Jest ona także na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o niestandardowych wzorach oraz gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast niższe koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i powiązana z tymże znakomitsza część pakowanych produktów na dzień. Dla zastosowań amatorskich czyli w średniej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań finansowych w dużych sklepach czy zakładach produkcyjnych skuteczniejszym rozwiązaniem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania a w większym horyzoncie czasowym kupi na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Polskim rynku jest sporo producentów pakowarek. Tepro to marka produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na zbycie już 50 lat!