Odkurzacz centralny srem

https://grupa-wolff.eu/pdf/katalog-ex/03-oprawy-oswietlenia-ewakuacyjnego-i-sygnalizacyjnego-ex-grupa-wolff.pdf

Tradycyjne odkurzacze brane w gospodarstwach domowych określają się tym, że powietrze zawierające rozproszony kurz pozostaje w sprzątanym pomieszczeniu po zakończeniu odkurzania. Zawartość alergenów obecnych w zawiesinie powoduje reakcje alergiczne u kobiet uczulonych na śmieci oraz cierpiących na astmę. Niestety, nawet filtry wodne wykorzystywane w niektórych odkurzaczach nie tłumaczą tego tematu, ponieważ zanieczyszczenia wymieszane z częściami pary wodnej sprzyjają jedynie powstawaniu wilgoci prowokującej ekspansję flory bakteryjnej.

Natomiast odkurzacz ważny jest rozwiązaniem miększym i daleko higienicznym. Obsługa odkurzacza jest wysoce łatwa, potrzeba jedynie włożyć końcówkę lekkiego węża ssawnego do centra, który tworzy jednostkę centralną. Odkurzacz centralny montowany istnieje na zazwyczaj w miejscach takich jak piwnica, kotłownia, strych lub garaż i idealnie zbiera się w hotelach, apartamentowcach, biurach i sposobach. Jednostka centralna odkurzacza jest połączona przewodami systemowymi z gniazdami ssawnymi – na jakiejś kondygnacji sprzątanego budynku montowane jest jakieś gniazdo, co umożliwia oczyszczanie pomieszczenia bez potrzeby przenoszenia urządzenia.

Uruchomienie odkurzacza centralnego polega na wprowadzeniu wtyczki zestawu sprzątającego ze zdalnym sterowaniem do indywidualnego z gniazd ssawnych. Włączenie jednostki centralnej odkurzacza robi się za pomocą włącznika zlokalizowanego na rękojeści zestawu sprzątającego. Podczas odkurzania w pojemniku odkurzacza centralnego następuje odseparowanie kurzu z powietrza, a jeden pojemnik oczyszczany jest raz na kilka miesięcy. Powietrze zassane przez danie jest odprowadzone na zewnątrz budynku, dzięki kanałowi wentylacyjnemu czy zbyt sprawą wyrzutni w granicy. Cechą odkurzaczy centralnych jest również odizolowanie akustyczne jednostki ważnej od pomieszczeń mieszkalnych, umożliwiające naprawdę ciche odkurzanie w wolnych godzinach.