Ocena zagrozenia wybuchem dla lakierni

Pracoholizm jest ciężkim uzależnieniem psychicznym. Przejawia się ciągłą potrzebą robienia swoich celów, w sukcesie której zaniedbuje się rodzinę, przyjaciół, odpoczynek, a ponadto sen. Oczywiście produkcja jest jednym z aspektów bycia wszystkiego człowieka. Dlatego pracoholizm to jedyne uzależnienie, jakie nie kojarzy się z zawstydzeniem. A jak je obok siebie rozpoznać?

Pracoholizm ukazuje się ogromną potrzebą codziennej pracy. Chorzy traktują każdą dowolną chwilę jako zabity czas. Odczuwają wtedy dyskomfort oraz kiepski nastrój. Często trwają w bliskich biurach po godzinach i czynią z wolnych dni i urlopów. To przez to zaniedbują rodzinę, znajomych a nie korzystają z żadnych rozrywek i nie rozwijają swoich słabości i zaangażowań. Bardzo często prowadzą temu przewlekłe bóle głowy, nudności, uczucie zmęczenia oraz fakty z kolekcją i snem.

Aby ułatwić sobie leczenie warto odnaleźć przyczyny tego faktu. Zwykle zależni są typowymi perfekcjonistami. Są spore ambicje a wybierają wszystko wykonywać wprost idealnie, bardzo dobrze, bez żadnych niedociągnięć. Dużo osób ma również, że pracoholizm może kojarzyć się z doświadczeniem braku własnej wartości. Uzależnieni często mogli stanowić problemy materialne w przeszłości, a dziś chcą jak daleko wykorzystać naszą pozycję, aby podnieść swoje dochody.

Pracoholizm, jak każde uzależnienie psychiczne, jest znajome negatywne skutki. Jedną z nich stanowi paradoksalnie spadek efektywności i produktywności. Pracoholicy są przemęczeni ciągłym wykonywaniem obowiązków, więc nie zdają sobie rzeczy spośród obecnego, że właśnie właściwie tracą mnóstwo czasu na np. myślenie o pracy oraz myślenie się nad każdym zadaniem. Najgorszym skutkiem ubocznym jest stracenie opieki nad własnym mieszkaniem, dlatego uzależnieni koniecznie muszą wybrać się na właściwą psychoterapię.