Kategoria c badania lekarskie

Seksuolog - pierwsze nastąpienie w jego gabinecie zazwyczaj przedstawia się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie że wynosić tragiczne skutki. Dużo pań chorujących na zaburzenia połączone z życiem seksualnym odwleka w porządku poradę u specjalisty, częstokroć zwlekając z ostatnim nawet wiele lat. Niestety istnieje obecne inteligentne rozwiązanie, gdyż nie dość, że nie rozwiązuje problemu, zatem w dodatku może spowodować eskalację dysfunkcji. W sferze seksuologii spotykają się zatem wszelkie aspekty połączone z płciowością człowieka w grupie fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej świadomości i emocjonalności. Seksuolodzy w znacznym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie od ręki, wystarczy jedynie zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości seksualnej lub zmagania połączone z jej akceptacją ze strony środowiska społecznego, to najnormalniejsze zmartwienia pacjentów komunikujących się do seksuologa. Dyskomfort związany z komplikacjami dotyczącymi życia seksualnego miewa diametralny pomysł na stałą egzystencję, więc nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w środowiskach, większość ludzi nadal wstydzi się otwarcie rozmawiać na elementy połączone z polską seksualnością. Spośród tegoż początku mnóstwo osób zapada w milczeniu z względu licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem okazuje się więc okazją do zmierzenia się z własnymi najbardziej wielkimi problemami i gwarantuje ich efektywne rozwiązanie. Bez względu na pierwszą specjalizację danego seksuologa (czyli to psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba wyszkolić się psychicznie do udzielenia szczegółowego wywiadu. Jego priorytetem jest prawdopodobnie najbardziej kompletne zrozumienie przez specjalistę martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym każde aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, starych i ważnych związków intymnych, orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu spojrzenia na materiał seksu oraz dotychczasowych wydarzeń w tej spraw.

Należy sobie uświadomić, że jako pacjent jesteś prawo żądać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze części lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji głowy i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia zrozumiałych dla Ciebie informacji. Dalszym etapem diagnozy seksuologa będącym po wywiadzie będzie badanie somatyczne stworzone przez eksperta z części pokrewnej (tj. ginekolog w sukcesie ślubnych bądź urolog w przypadku mężczyzn), aczkolwiek możliwe jest również badanie psychologiczne, liczące na czemuś odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może także zasugerować skierowanie do zrobienia badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zdać sobie sprawę, iż pragnienia seksualne należą do grupie potrzeb fizjologicznych, natomiast ich nasycenie jest samotnym z obowiązujących elementów nadającym życiu sens.