Kasa fiskalna dla lekarz

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących kampania gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w niemal każdych gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze rozliczający się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za uwagą tego dania. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w kwestii kas fiskalnych zostało zatwierdzono w działanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niemożliwie, a emerytowani lekarze zrezygnują z wykonywania kampanie, z względu trudności z obsługą kasy. Zarzuty pokazały się chybione. Sprzedawcy kas mają w bezpośredniej ofercie zarówno małe, mobilne urządzenia, kiedy również szybkie przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie ważna też zgodzić się ze określeniem, że obsługa kasy jest skomplikowana. Przykładem teraz mogą być pomoce medyczne. Lekarz świadczący usługi ratujące życie, wystarczy, iż na kasie będzie uważał zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym obowiązkiem jest dopiero wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata musi być dokonany przegląd kasy, przez uprawnionego do ostatniego serwisanta.

Według obowiązującego prawa Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do zapoznania kas fiskalnych, Do innych grup zawodowych mających te narzędzia od ubiegłego roku, bez względu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Najprawdopodobniej w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż i dający usługi na myśl osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak zapewnia Ministerstwo Finansów istnieje zatem miły możliwość na szarpaninę z szarą strefą w handlu także usługach.

Nasuwa się pytanie, czy w latach następnych dodatkowo będzie ważna skorzystać z ulgi na zakup kasy. Obecnie podnosi ona 700 zł. Że spośród niej użyć wszystka osoba, jaka w okresie zainstalowała kasę oraz prawidłowo poinformowała o tym urząd skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Albo będzie mocna zastosować z tej ulgi w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.