Jak przygotowac sie do wizyty z psychoterapeuta

Coraz więcej osób decyduje się na wzięcie udziału w psychoterapiach. Poprzez takie regularne rozmowy z terapeutą można się wiele o sobie dowiedzieć. A dobry psychoterapeuta Kraków na pewno wyciągnie nas z każdego, emocjonalnego dołka. To oczywiste, że jednak będziemy obawiać się takich wizyt. W końcu nikt z nas nie lubi nowych rzeczy, których jeszcze kompletnie nie zna. Warto więc w jakiś sposób przygotować się do wizyty. Jak to zrobić?

Możemy jeszcze przed wyjściem z domu wypisać sobie wszystkie, ważne dla na informacje. Zanotujmy dokładnie, co nam właściwie dolega i z jakim problemem udajemy się do terapeuty. Następnie zanotujmy, czego oczekujemy po takich wizytach, czy jesteśmy zmotywowani do pracy nas sobą i czy przyjmujemy jakieś lekarstwa. Możemy również wypisać sobie ważne momenty z naszego życia, które mogły mieć wpływ na rozwój naszej dolegliwości. Każda taka informacja może być bowiem bardzo cenna dla naszego terapeuty. Psychoterapeuta poprzez wnikliwą analizę będzie starać się nas lepiej poznać. Jeśli pozna nas dokładnie, będzie mógł dokładnie ocenić różne sytuacje z naszego życia. To wtedy podda je analizie. Pamiętajmy więc, aby podczas rozmowy z psychoterapeutą kierować się całkowitą szczerością. Nie możemy niczego ukrywać przed swoim terapeutą. Nawet jeśli czegoś się wstydzimy, powinniśmy o tym opowiedzieć. Wbrew pozorom każdy, nawet najmniejszy szczegół naszego życia mógł mieć ogromny wpływ na rozwój naszej dolegliwości. Jeśli więc chcemy się jej pozbyć, musimy otwarcie mówić swojemu psychoterapeucie o różnych problemach i sytuacjach.

comarch altum demoZapraszamy do pobierania wersji demo programów enova365 oraz Comarch ERP Optima. | Systemy ERP | POLKAS

Pamiętajmy również, że każdy psychoterapeuta może pracować i działać w zupełnie inny sposób. Do wyboru mamy wiele rodzajów psychoterapii. Jeśli więc po kilku wizytach będziemy czuć, że coś jest nie tak, postarajmy się po prostu zmienić lekarza. Być może będzie to najlepsza decyzja, dzięki której w końcu zaczniemy dobrze się leczyć.