Drukarka fiskalna do komputera

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, chociaż w rzeczywistości są to dwa różne dania o różnych możliwościach. Drukarki fiskalne to znacznie rozbudowane kasy fiskalne. W przypadku kas do zarządzania sprzedaży przydatna jest kasa i sprzedawca, a gdy chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo występować musi komputer oraz specjalistyczne oprogramowanie.

Takie drukarki najczęściej kierowane są w mieszkaniach gdzie bazy towarów są znacznie poważne, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Umożliwiają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów fiskalnych i zarządzanie sprzedaży. Lecz są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Jedną spośród obecnych cech stanowi szansę kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które potrafimy w kolekcji. Stanowi to urządzenie, dzięki któremu można zapobiec sytuacji, w której w biznesie zabraknie jakiegoś produktu. Oraz do takich systemów można zapoznać promocje. Nie wyłącznie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu artykułów w pakiecie w ciemniejszej cenie. Bezpośrednio z takich drukarek można zrobić wydruk paragonów, a dodatkowo fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z możliwością tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w wypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych zobowiązuje się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez wszystek ten stan. Rozwiązanie przydatne w ostatnim przykładzie składa się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w terminie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Większe swobód drukarek fiskalnych skupiają się z większą wartością ich zakupu. Obsługa ich stanowi znacznie mądra i ciężka ze względu na indywidualne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoce wymienione argumenty mogą być nieatrakcyjne dla małych przedsiębiorstw albo po prostu nieopłacalne, a każdy sam podejmuję decyzje co chce.