Dobrze skomponowana dieta to podstawa

Wiele dziś mówi się i pisze o prawidłowym odżywianiu, diecie, zdrowym stylu życia, dobrej formie i szczupłej sylwetce. Oczywiście osiągnięcie dobrych wyników w postaci szczupłej, jędrnej i wysportowanej formy ciała, wymaga treningu i diety, przy czym ta druga jest absolutnie kluczowym elementem, gdyż bez odpowiedniego odżywiania, nawet najbardziej wymyślne ćwiczenia, mogą nie przynieść oczekiwanego rezultatu.

krajalnica sklepowaSklepowa krajalnica żywności Ma-Ga 612p do wędlin - Polkas

Skoro więc jest to tak ważny składnik owej ścieżki prowadzącej do zdrowia i świetnego wyglądu, warto zastanowić się, jak należy prawidłowo skomponować swoją dietę, aby była ona dobrze zrównoważona. Co to oznacza? Mówiąc najprościej, musimy dostarczyć naszemu organizmowi potrzebnych mu mikro i makroskładników, a także witaminy konieczne do prawidłowego funkcjonowania tej skomplikowanej biochemicznej maszyny, jaką jest nasze ciało. Przy komponowaniu składników naszej codziennej diety, należy uwzględnić ile potrzebujemy składników energetycznych i budulcowych. Określamy nasze zapotrzebowanie na energię w stosunku do celu jakim jest redukcja wagi. Korzystając z odpowiednich wzorów (łatwo dostępnych w internecie) wyliczamy nasze zapotrzebowanie dzienne na węglowodany, białka i tłuszcze. Dochodzimy tutaj do bardzo ważnej sprawy, jakim są witaminy i cenne składniki mineralne zawarte w produktach, które koniecznie powinniśmy włączyć do naszej diety. Doskonałym ich źródłem, a przy okazji skarbnicą niezwykle pomocnego przy odchudzaniu błonnika są warzywa.
Oprócz wspomnianych właściwości odżywczych, są też warzywa prawdziwym cudem natury pod względem rozmaitości swych kształtów, barw, smaków i zapachów. Dieta z ich udziałem jest różnorodna i przeciwna monotonnym i nieskutecznym “dietom cud”. Można podawać je w różnej postaci, gotować tradycyjnie, na parze, zapiekać. Większość z nich można jednak spożywać na surowo, nie pozbawiając ich tym samym, części cennych witamin i mikroelementów. Rozdrabniacz do warzyw elektryczny pomoże Ci w przygotowaniu odżywczych potraw, surówek , sałatek, bogatych w ważne dla organizmu witaminy.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl