Dobrze skomponowana dieta to podstawa

Wiele dziś mówi się i pisze o prawidłowym odżywianiu, diecie, zdrowym stylu życia, dobrej formie i szczupłej sylwetce. Oczywiście osiągnięcie dobrych wyników w postaci szczupłej, jędrnej i wysportowanej formy ciała, wymaga treningu i diety, przy czym ta druga jest absolutnie kluczowym elementem, gdyż bez odpowiedniego odżywiania, nawet najbardziej wymyślne ćwiczenia, mogą nie przynieść oczekiwanego rezultatu.

krajalnica sklepowa

Skoro więc jest to tak ważny składnik owej ścieżki prowadzącej do zdrowia i świetnego wyglądu, warto zastanowić się, jak należy prawidłowo skomponować swoją dietę, aby była ona dobrze zrównoważona. Co to oznacza? Mówiąc najprościej, musimy dostarczyć naszemu organizmowi potrzebnych mu mikro i makroskładników, a także witaminy konieczne do prawidłowego funkcjonowania tej skomplikowanej biochemicznej maszyny, jaką jest nasze ciało. Przy komponowaniu składników naszej codziennej diety, należy uwzględnić ile potrzebujemy składników energetycznych i budulcowych. Określamy nasze zapotrzebowanie na energię w stosunku do celu jakim jest redukcja wagi. Korzystając z odpowiednich wzorów (łatwo dostępnych w internecie) wyliczamy nasze zapotrzebowanie dzienne na węglowodany, białka i tłuszcze. Dochodzimy tutaj do bardzo ważnej sprawy, jakim są witaminy i cenne składniki mineralne zawarte w produktach, które koniecznie powinniśmy włączyć do naszej diety. Doskonałym ich źródłem, a przy okazji skarbnicą niezwykle pomocnego przy odchudzaniu błonnika są warzywa.
Oprócz wspomnianych właściwości odżywczych, są też warzywa prawdziwym cudem natury pod względem rozmaitości swych kształtów, barw, smaków i zapachów. Dieta z ich udziałem jest różnorodna i przeciwna monotonnym i nieskutecznym “dietom cud”. Można podawać je w różnej postaci, gotować tradycyjnie, na parze, zapiekać. Większość z nich można jednak spożywać na surowo, nie pozbawiając ich tym samym, części cennych witamin i mikroelementów. Rozdrabniacz do warzyw elektryczny pomoże Ci w przygotowaniu odżywczych potraw, surówek , sałatek, bogatych w ważne dla organizmu witaminy.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl