Budowa pompy p60

program kadrowyProgram (system) kadrowy - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Pompy przylegają do pełniejszej liczby urządzeń, do tzw. przenośników cieczy. Działanie pompy liczy na przenoszeniu cieczy ze zbiorników położonych niżej, do zbiorników umiejscowionych niżej. Pompy są używane jeszcze do przetłaczania cieczy ze zbiorników o ciśnieniu niższym, do zbiorników, jakie są większe ciśnienie.

Pompy mogą być urządzeniami bardzo niebezpiecznymi technologicznie, ale też niezwykle przystępnymi. Przenośnikiem cieczy prawdopodobnie być, np. czerpak do studni lub przy młyńskie.
Obecne pompy z opinie na prostą budowę mechaniczną są o moc bardziej wydajne. Aby pompa mogła prawidłowo pracować potrzebne jest podarowanie jej sile z zewnątrz. Niezbędnym elementem pompy zatem stanowi jej silnik.
Przy wyborze pompy należy zwrócić szczególną uwagę na jej skuteczność, moc i wysokość podnoszenia lub maksymalne ciśnienie. Moc pompy musi być podobna do wysokości podnoszenia i wydajności. Należy zwrócić jeszcze opinię na koszty eksploatacji pompy dodatkowo jej awaryjność.
Obecnie najprostsze są pompy przemysłowe. Stanowi bardzo dużo rodzajów pomp przemysłowych. Najczęściej brane są pompy do wody. Natomiast pompy przemysłowe dzielą się na: pompy beczkowe, pompy bocznokanałowe, pompy chemiczne, pompy chemoodporne, pompy do pompowania bentonitu i płuczki, pompy do ostatniej cieczy, pompy do hydrotransportu, pompy do igłofiltrów, pompy do nawadniania, pompy do tłuszczów i paliw, pompy do osadów, pompy do wody czystej, pompy do wody deszczowej, pompy do wody morskiej, pompy dozujące, pompy dwustrumienne, pompy głębinowe, pompy zdrowe i spożywcze, pompy krzywkowe, pompy kwasoodporne, pompy magnetyczne, pompy membranowe, pompy odwodnieniowe, pompy perystaltyczne, pompy samozasysające, pompy ściekowe, śmigłowe, śrubowe, pompy wałowe, wielostopniowe, wałowe, pompy z elastycznym wirnikiem oraz wiele różnych typów.