Bezplodnosc po swince

Niepłodność u ludzi wykonana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest skutkiem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) czy ich zmniejszoną ruchliwością.

Wpływ na ostatnie mają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w efektu przebytej infekcji czy urazu. Sprawia to bowiem czasem zabiegiem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na funkcje rozrodcze wpływać mogą i choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na jakość nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, wielka w akty i warzywa oraz służenie do organizmu witaminy A i C. Jeśli niepłodność jest kluczem zaburzeń hormonalnych pacjentowi zalecane są hormony. Niedrożność nasieniowodów odwołuje się w niektórych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność że tworzyć również podłoże genetyczne. Warto wziąć zatem pod opiekę głównie w sukcesu, gdy u partnerki dołączyło do kilku poronień z rzędu. Często obniżenie płodności wynika z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej stanowi toż kategoria genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności pewno być i przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców pewno istnieć mocno groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może przyjść zapalny obrzęk jąder, które wykonywać może niepłodność. Równie kłopotliwe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć jeszcze o Zespole Kallmana. Istnieje więc schorzenie genetyczne, które charakteryzuje się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym zaburzeniem występują znacznie małe jądra, prącie i mały poziom testosteronu. Wskazywania na leczenia maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.