Badanie plodnosci mezczyzn katowice

Badanie płodności u mężczyzn polega przede każdym na pytaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest kluczowym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które wypływają z jajek i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem badania są więc plemniki.

Kiedy powinno skończyć się badanie?Badanie to powinno się stworzyć w momencie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez względu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je spełnić też po drugiego sposobu obrazach w strefie krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed dołączeniem do badania muszą stać spełnione pewne standardy. Negatywnie na skutek mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna zostać przyjęta w sezonie 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (szczególnie te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a jeszcze nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna i zostać oddana w optymalny środek.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich świeżość i ruchliwość). Dodatkowo pokazuje się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem podawane są także inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

http://erp.polkas.pl/co-to-jest-system-informacyjny-i-system-informatyczny/

DiagnostykaW ocenie niepłodności u ludzi używa się także innego typu badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i całkowitego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą być także wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się to badania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Stanowi to tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Oznacza ono rozwiązanie mieszania się przeciwciał z plemnikiem. Musi żyć ich tak dużo wiele, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności niejednokrotnie są też innego sposobie infekcje. W punktu ich wykluczenia robione są badania mikrobiologiczne.